Kotek i kwiatki....

Wszystko o ich pielęgnacji i uprawie

Kotek i kwiatki....

Postautor: Laura1 » czw kwie 16, 2009 7:36 pm

Doradzcie mi prosze co mam zrobic, bo moj koteczek grzebie ziemie w kazdym kwiatku i obgryza lub obrywa liscie...... :(

Kotka bic nie bede, bo by mi serduszko peklo, a kwiatki nadal chce miec. [lol]
Laura1
Ekoraczki
 
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 7:45 am

Postautor: amita » czw kwie 16, 2009 7:46 pm

Możesz próbować ze spryskiwaniem wodą,smarowaniem doniczki preparatem odstraszającym,ułożyć na ziemi kamienie lub jakąś szmatę.Ale to i tak nie pomoże ;) jak kotek ma charakterek.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: beza » czw kwie 16, 2009 9:05 pm

Widocznie kotek jest jeszcze mały i psotny. Mój jak był mały też poobgryzał mi niektóre kwiatki a inne podrapał pazurami bo się dyndały. W ziemi grzebią koty jak się chcą załatwić do doniczki. Musisz pilnować żeby tego nie zrobił bo kwiatek padnie.
Może spróbuj położyć na ziemi kwiatka kawałek siatki plastikowej, takiej jak się kupuje do gródka.
Jak kotek podrośnie to mu przejdzie :D
kwiaty kwitną nawet wtedy,
gdy nikt im się nie przygląda...

Phil Bosmans
Awatar użytkownika
beza
Weterani
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt lip 17, 2007 11:36 am

Postautor: Cebulka » pt kwie 17, 2009 6:36 am

Posiej mu też jakieś zboże albo trawę (w supermarketach sa takie gotowe pudełka z podłożem i nasionami, tylko sie podlewa)
Mały powinien mieć dostęp do roślin które będzie mógł podgryzać żeby uzupełniać dietę - a taka trawa będzie i bezpieczna żołądkowo i może odczepi się od mniej smacznych kwiatków [lol]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Laura1 » pt kwie 17, 2009 2:50 pm

Dziekuje Wam za porady, wiedzialam ze gdzie jak gdzie ale na takim forum jak to,to kazdy bedzie mily. Bo ludzie kochajacy ogrody, kwiatki, zielen to przewaznie szczesliwi ludzie i przychylni dla innych - tacy Wy jestescie. Obrazek
Laura1
Ekoraczki
 
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 7:45 am


Wróć do Kwiaty w domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron