Krysztalowa ziemia

Wszystko o ich pielęgnacji i uprawie

Krysztalowa ziemia

Postautor: kasienka30 » ndz paź 07, 2007 1:42 pm

Ostatnio bardzo spodobala mi sie krysztalowa ziemia slyszalam ze ma duzo plusow. A co Wy o tym myslicie?? Moze ktos mial juz doczynienia z nia?? Ja znam tylko jeden minus cena :)
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: kasienka30 » pn paź 08, 2007 8:55 pm

Widze ze chyba niebardzo trafilam z tematem. Szkoda:(
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: Onaela » pn paź 08, 2007 9:30 pm

Nie bardzo wiem Kasieńko,czy chodzi Ci o takie kolorowe,żelowe podłoze do roślin doniczkowych? Kiedyś z tym eksperymentowałam,ale nie byłam zadowolona [cry] .Kwiatek w tym nie rósł wcale,a podłoze sie odbarwiało,az zrobiło się brudnoszare i wylądowało na kompoście,a kwiatek wrócił do tradycyjnej ziemi ;) .Było to ok.4 lata temu-moze teraz te podłoża są lepszej jakości,niemniej ja juz z nimi eksperymentować nie będę. [zly]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Cebulka » wt paź 09, 2007 8:09 am

kasieńko - a jakiś link do tej kryształowej ziemi?
Bo też nie wiem, czy tu chodzi o te kolorowe żwirki, czy o jakieś przeźroczyste kryształki?

Ja tam nie mam ochoty na takie eksperymenty (zawsze wydawało mi się że z kwiatkiem i ze żwirkiem będzie się działo dokładnie to co się działo z kwiatkiem Onaeli) ale chętnie się coś więcej o tym dowiem ;)
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Mikros » wt paź 09, 2007 9:53 am

Kryształowa ziemia
http://www.crystal-soil.pl/crystal-soilpl.htm

moim skromnym zdaniem ładnie wygląda ale tylko w tworzeniu kompozycji kwiatowych :) można to obejrzeć w galerii :D
Pozdrawiam [tuli]
Awatar użytkownika
Mikros
Weterani
 
Posty: 483
Rejestracja: czw lut 22, 2007 7:33 pm

Postautor: kasienka30 » wt paź 09, 2007 6:50 pm

Dziekuje Mikros ze mnie wyręczyłes wiec juz wiecie o co mi chodzi a to jeszcze pare przykladów http://mmg.home.pl/perfumeria/index.php ... &Itemid=56

Pytam poniewaz slyszalam o niej bardzo dobre opinie to ze ma w sobie jakis nawoz do kwiatow ze to dobre dla zapominalskich nie trzeba wcale podlewac itd... Onaelu nie mam pojecia jakie bylo kiedys a jakie teraz dlatego nie moge porownac. Ale mysle ze babus ktore teraz mozna kupic do wazonow swietnie sie do tego nadaje jeszcze jakby bylo w przezroczystym wazonie i rozne kolory wydaje mi sie ze pieknie to wyglada. Jak dostane gdzies te żelki:) to zrobie eksperyment i podziele sie z wami jak to dziala.
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: Cebulka » śr paź 10, 2007 11:09 am

Ten bambus w sensie że dracena? [brwi]

Faktycznie, to może dobrze wyglądac, parę pojemniczków długich przeźroczystych koło siebie a w tym żwirki w dopasowanych do siebie kolorach. Z tym że te "niby bambusy" dobrze rosną nawet w samej wodzie (do pewnego momentu) - u nas zakorzeniły się już na dobre w tej takiej gąbce kwiaciarskiej, tylko zmieniamy im dodatki... [lol]

Jak poeksperymentujesz - koniecznie podziel się wrażeniami! [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: kasienka30 » śr paź 10, 2007 4:41 pm

Cebulko to jest dracena?? OJ az mi wstyd jaka ja nie doswiadczona jestem. Ale czlowiek sie uczy na bledach :) wiec i ja:) oczywiscie ze sie podziele swoimi doswiadczeniami. Narazie wsadzilam ja w biale zelki ale jak dostane gdzies kolorowe tez wam pokaze. Obrazek
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: Cebulka » śr paź 10, 2007 11:47 pm

O, nawet już w przeźroczystych wygląda ciekawie! [jupi]

Tak, "lucky bambus" to dracena. Tu jest ciekawy artykuł o tym i jak oni to robią, że są takie skręcone... [skrob]

http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72157,1477125.html
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: kasienka30 » wt lis 06, 2007 1:05 pm

Zdaje relacje z moich doswiadczen wiec beniaminek nie lubi tej ziemi:) zmarnial totalnie . Dal draceny warunki idealne tak samo dla paproci. To na tyle . Dalej bede przeprowadzac eksperyment i dzielic sie z wami spostrzezeniami:)
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: Cebulka » śr lis 07, 2007 5:41 pm

Paprocie to lubią? [skrob] A to ciekawe...
Wydawałoby mi się, że raczej muszą miec coś bardziej próchniczego...
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: kasienka30 » śr lis 07, 2007 9:21 pm

Cebulko w porównaniu z beniaminkiem widac troszke. Zobacze jak to bedzie roslo ale widze ze paprotce sie to podoba :)
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: Słoneczko » wt wrz 23, 2008 10:38 am

Kasieńko i jak tam po dłuższym czasie eksperyment udany? Bardzo mnie to interesuje, bo moje dziecię jest uczulone na pleśń i kwiaty muszę ograniczyć do minimum a takie podłoże byłoby idealne. Gdybyś mogła napisać, jaki jest koszt takiego podłoża i który kwiatek w nim przetrwał, będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: kasienka30 » wt wrz 23, 2008 2:03 pm

Zakonczyłam moje doswiadczenie. Paprotka super sie trzymała nadaje sie rowniez bluszcz. Kryształowa ziemnia raczej chyba nie nadaje sie do kwiatow doniczkowych poniewaz szybko stracila kolor i zrobila sie zielona . Na miesiac był efekt a później bardziej szpecił niż zdobił. Wiec katastrofa. Raczej nadaje sie do krótko stojących kompozycji i chyba do kawiatów cietych. Zawiodłam sie. Ale to takie piekne:)
Ogrodniczka otwarta na wszytkie propozycje :)
Awatar użytkownika
kasienka30
Weterani
 
Posty: 260
Rejestracja: pn mar 12, 2007 7:42 pm

Postautor: Cebulka » wt wrz 23, 2008 2:34 pm

Słoneczko pisze:Kasieńko Bardzo mnie to interesuje, bo moje dziecię jest uczulone na pleśń i kwiaty muszę ograniczyć do minimum a takie podłoże byłoby idealne.

Słoneczko - a może uprawa hydroponiczna w keramzycie? [skrob]
Nie interesowałam się tym osobiście, ale na pewno w internecie jest duzo na ten temat. Podobno nawet kaktusy można tak w wodzie hodować [lol]

Kasieńko - dzięki - super jak tak ktoś napisze o własnych doświadczeniach [tuli]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Słoneczko » wt wrz 23, 2008 3:20 pm

Dziękuję dziewczyny za rady. Szkoda Kasieńko, że nie wyszło bo fakt ślicznie to wygląda. O Twojej metodzie Cebulko muszę poczytać bo zupełnie niewiem o co chodzi [oops]
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: amita » wt wrz 23, 2008 4:33 pm

Keramzyt to takie brązowe kulki,więc raczej nie są dekoracyjne.U mnie rośnie w nim sanseweria(czy jak jej tam,ale ta krótka,nie szable)Ma się dobrze z trzeci rok chyba.Tylko nie wiem czy pleśnie na niej nie siedzą jak w ziemii.O ile zaobserwowałam,to widocznej nie ma.Spleśniał w akwarium,gdzie robił za drenaż filtra.
Tak to kiedyś wyglądało:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/deb ... f348d.html
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Słoneczko » wt wrz 23, 2008 8:38 pm

Fajnie to wygląda u mnie w akwarium siedzą patyczaki :)
Awatar użytkownika
Słoneczko
Weterani
 
Posty: 617
Rejestracja: śr kwie 18, 2007 11:42 am

Postautor: amita » wt wrz 23, 2008 8:49 pm

Wyglądało,niestety,bo nie zdało egzaminu na dłuższą metę.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm


Wróć do Kwiaty w domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość