STORCZYKI - nasi ulubieńcy

Wszystko o ich pielęgnacji i uprawie

Re: STORCZYKI - nasi ulubieńcy

Postautor: Cebulka » śr maja 15, 2013 10:02 pm

Ale małpiszony [rotfl]
I to tym razem 'od twarzy strony' ;>
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Re: STORCZYKI - nasi ulubieńcy

Postautor: koliberek » pn maja 20, 2013 10:49 am

Sluchajcie na niektoryh storczykach (ale nie tylko, bo na drzewku szczescia tez) zrobil mi sie taki bialy, lepki nalot, lekko ciagnacy cos jak pajeczynka. Czy ktos wie co to moze byc ? Bo musze cos do zwalczenia kupic, a nie mam pojecia czy to jakis robal czy raczej grzyb ???
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Re: STORCZYKI - nasi ulubieńcy

Postautor: Anamaria » pn maja 20, 2013 12:07 pm

Przędziorki je opanowały.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Re: STORCZYKI - nasi ulubieńcy

Postautor: koliberek » pn maja 20, 2013 12:36 pm

Alus raczej wychodzi mi na to, ze welnowce. Pozmywalam woda z plynem do naczyń, dziś już nic nie kupie, bo u nas swieto. Jutro polece kupic preparat, doczytałam, ze Provado Plus AE firmy Bayer ma zadzialac. Niemiecka firma wiec powinnam dostać bez problemów, bo nie mam pojęcia jak będzie welnowiec po niem. :)
Objawy zauwazylam w bardzo dużej ilości na gruboszu i w minimalnej na dwóch storczykach.
Nie wiem może tym storczykom trzeba tez podloze zmienić, bo może zarażone ?, ale strasznie mi zal ich ruszac teraz bo akurat kwitna ?
Gruboszowi wymienie ziemie.
"Miłość i spokój wykluczają się wzajemnie. Kto szuka w miłości spokoju przegrywa na starcie"
P. Coelho "Walkirie"
Awatar użytkownika
koliberek
Weterani
 
Posty: 5318
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:32 am

Poprzednia

Wróć do Kwiaty w domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości