Wasze ulubione kwiaty doniczkowe

Wszystko o ich pielęgnacji i uprawie

Postautor: saginata » pt gru 11, 2009 1:31 pm

Normalnie a¿ mi lepiej jak poczyta³am,¿e to nie tylko ja taki nieudacznik bluszczowy [haha]
Dostawa³am juz wyro¶niête-i ka¿demu da³am radê [lol]
My¶lê,¿e w pomieszczeniach mamy za suche powietrze.A samych ro¶lin nie nale¿y zraszaæ-tylko powietrze.
saginata
 

Postautor: Anamaria » śr gru 30, 2009 7:53 pm

To pisałam 21 lipca:
Anamaria pisze:Moja nagarbia, której szczepki dostałam kiedyś od Mikroska - właśnie kwitnie [jupi]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Minęło ponad 5 miesięcy, a ona dalej kwitnie... bez przerwy [shock] . Jedne kwiatki opadają, pojawiają się nowe i tak w kółko:
Obrazek Obrazek
To normalne u nagarbii? Chciałabym żeby odpoczęła przed nowym sezonem.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Samanta » sob sty 02, 2010 10:08 pm

Anomario, bardzo Ci zazdroszczę tej nagarbii. Właściwie nigdy dotąd jej nie widziałam prawdziwej, tylko na zdjęciach. A właśnie w poszukiwaniu zdjęć nagarbii trafiłam na to forum! Trafiłam i zostałam, a o nagarbii zapomniałam już dawno, dopiero Twoje zdjęcia mi o niej przypomniały.

No niestety mój bluszcz, który był podejrzany o wytrzymanie, chyba nie wytrzyma. Listeczki mu obsychają i odpadają, pewnie chodzi o suche powietrze w mieszkaniu?
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Onaela » sob sty 02, 2010 11:28 pm

Faktycznie Anamario-młodziutka jest,mogłaby odpocząć-pogadaj z nia w cztery oczy ;) [haha]

Moja kwitła jak szalona tuż po przyniesieniu jej z wakacji w ogrodzie do listopada. Teraz odpoczywa....
Aaaa, i też mam ja od Mikroska [!] :D
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: Anamaria » sob sty 02, 2010 11:34 pm

Chyba stopniowo przestanę ją podlewać. Może się uda ją "uśpić"...
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Baś_22 » ndz kwie 04, 2010 4:12 pm

Rok temu dostałam od Emmi szczepeczki Kaktusa Wielkanocnego [tuli] ładnie się przyjeły i właśnie zaczyna kwitnąć [jupi]
Kwiatek czerwony już jest i pare pączków [jupi]
Kwiatki białe - narazie 2 pączki [jupi]
Kwiatków fioletowych narazie brak.

Obrazek Obrazek

A to Gynura, którą mam od Onaeli [tuli] rośnie pięknie (Elu nie dopuszczam teraz aby paczki kwiatowe się rozwinęły :) )

Obrazek Obrazek

A to Żyworódka, którą tez dostałm od Onaeli [tuli]. Były takie malutkie a teraz jak wydoroślały :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to Aloes, którego kawałeczek dostałam od Koli, też rok temu [tuli]

Obrazek

No i wreszcie Gasteria, którą dostałam od Szelki też rok temu [tuli]

Obrazek Obrazek Obrazek
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Cebulka » wt kwie 06, 2010 8:42 am

Ale dżungla różności [brawo]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: Onaela » wt kwie 06, 2010 5:29 pm

Gynura ? [skrob] Już prawie zapomniałam,że coś takiego miałam [rol] Basiu,trzeba przyznać,masz niebywałą "rękę " do kwiatów [shock]
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: lucysia » pt kwie 16, 2010 8:45 am

Na jesieni kupiłam córce paprotkę do nowego pokoju.W końcu brak parapetu nie będzie mnie ograniczał i kwiatek musi być.Ładnie się przyjęła i zaaklimatyzowała.Rośnie na zabój,ale jakiś czas temu strasznie mnie zdziwiła.Nigdy nie widziałam żeby paprotka kwitła [shock] ,a ona miała nawet parę tych kwiatuszków:
Obrazek Obrazek
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: megan » pt kwie 16, 2010 8:51 am

Lucysiu ale to nie jest paprotka [shock] tylko szparagus
(tak przynajmniej u mnie jest nazywany) i on od czasu do czasu zakwita :) tworzy takie małe czerwone jagódki,ładnie to wygląda na roślince. Zajrzałam do książki i kwiatek ten dokładnie nazywa się:SZPARAG(ASPARAGUS) PIERZASTY
Ostatnio zmieniony pt kwie 16, 2010 8:58 am przez megan, łącznie zmieniany 1 raz
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: Onaela » pt kwie 16, 2010 8:57 am

Lucysiu,a czy przypadkiem nie jest to asparagus ozdobny ? :) On właśnie tak kwitnie,podobnie zresztą jak A.pierzasty.

http://nasiona-kwiatow.pl/nasiona-aspar ... -p-89.html
Onaela
Weterani
 
Posty: 3761
Rejestracja: pn cze 14, 2010 12:02 pm

Postautor: lucysia » pt kwie 16, 2010 9:24 am

Byłam pewna że to paprotka.Kupiłam jako taką [zly] ,oglądałam teraz zdjęcia w necie o asparagusie pierzastym i wygląda podobnie [cry] .Chciałam paprotkę do córci pokoju a wyszedł asparagus??wrrr
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Samanta » pt kwie 16, 2010 10:58 am

Ależ Lucysiu, Ty niewdzięcznico, asparagus Ci się przyjął bez gadania, pięknie i bujnie rośnie a Ty kobieto marudzisz? Boga w sercu nie masz , czy co?! Zaszczepki paprotki mogę Ci wysłać jak chcesz, a asparagusa szanuj, bo on nie każdemu tak rosnie. Albo może nie w każdym mieszkaniu? ;)
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: lucysia » pt kwie 16, 2010 11:49 am

Samanta pisze:Ależ Lucysiu, Ty niewdzięcznico, asparagus Ci się przyjął bez gadania, pięknie i bujnie rośnie a Ty kobieto marudzisz? Boga w sercu nie masz , czy co?! Zaszczepki paprotki mogę Ci wysłać jak chcesz, a asparagusa szanuj, bo on nie każdemu tak rosnie. Albo może nie w każdym mieszkaniu? ;)


No dobrze już dobrze [lol] ,ja nie narzekam że tak ładnie rośnie,narzekam na oszukaństwo sprzedawcy,bo planowo miała być paprotka i nie wyszło ;) Córcia zachwycona że tak ślicznie jej "paprotka"rośnie,głaszcze ,mówi do niej(moja szkoła) i po prostu z dumy puchnie że ma taką dobrą rękę do kwiatów.Nie będę jej rozczarowywała u nas zostanie już na zawsze paprotką ten asparagus ;)
https://docs.google.com/presentation/d/ ... p=drivesdk
*******************************************************************************
http://kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com

Obrazek
Awatar użytkownika
lucysia
Weterani
 
Posty: 3741
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:38 pm

Postautor: Samanta » pt kwie 16, 2010 1:04 pm

[quote="lucysiaNie będę jej rozczarowywała u nas zostanie już na zawsze paprotką ten asparagus ;)[/quote]
Jako dziecko miałam kotkę którą w niewiedzy nazwałam "Bolek" . Cała rodzina chichotała po kątach aż tu Bolek się okociła! I tak do smierci została Bolkiem. [lol]
Jeśli mówisz do Boga, to się modlisz. Jesli Bóg mówi do ciebie, masz schizofrenię.
Awatar użytkownika
Samanta
Weterani
 
Posty: 1868
Rejestracja: sob paź 18, 2008 10:40 pm

Postautor: Susane » czw cze 10, 2010 10:45 am

Dostałam niedawno takiego hibiskusa,ma ogromne kwiaty 15cm średnicy bardzo mi się podoba :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Susane
Weterani
 
Posty: 247
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:39 am

Postautor: saginata » czw cze 10, 2010 11:15 am

Ludzie-jaki piêkny!!!!!!!!!
saginata
 

Postautor: amita » czw cze 10, 2010 10:38 pm

[shock] piekny jest.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Tosia » pt cze 11, 2010 4:32 am

[shock] PIĘKNY [lol]
Pozdrowienia Tosia.
Awatar użytkownika
Tosia
Weterani
 
Posty: 2131
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 10:31 am

Postautor: megan » pt cze 11, 2010 7:33 am

Prześliczny [shock]
Nowy dzień-nowe wyzwania,a czasem i stare.
Awatar użytkownika
megan
Weterani
 
Posty: 628
Rejestracja: pt lip 31, 2009 9:46 am
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: Susane » pt cze 11, 2010 8:53 pm

Mnie też się bardzo podoba,szkoda tylko,że te kwiaty kwitną tylko 2 dni,3 dnia już sie zamykają a potem odpadają, podobno przez pół roku tak ma być,no zobaczymy,jak narazie to minimum jeden kwiat zawsze jest,najwięcej było 5 jednocześnie,ja nie moge sie na niego napatrzeć,na dołączonej etykietce pisze Hibiscus LONG LIFE,przyjechał do mnie z Holandii,cieszę się że nie tylko mnie się podoba :)
Awatar użytkownika
Susane
Weterani
 
Posty: 247
Rejestracja: pt lut 19, 2010 10:39 am

Postautor: Anamaria » wt cze 15, 2010 2:56 pm

[shock] Niesamowity!!! Kwiaty ma większe od doniczki! W szoku jestem normalnie ...
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: magdziołek » pn lis 29, 2010 8:09 pm

Anamario, jak Twoja nagarbia, ciągle kwitnie? Jeśli tak, to mogłabyś z bliska zrobić zdjęcia kwiatka? Ja ciągle swoją rozszyfrowuję, Wygląda na to, że będzie to też nagarbia, ale chyba inna niż Twoja. Jeśli potwierdzi się moje przypuszczenie, to czy mogę liczyć wiosną na kawałeczek Twojej a ja podzielę się moją :) .
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Anamaria » pn lis 29, 2010 8:33 pm

Moja nagarbia bardzo się rozrosła przez lato. Teraz zbiera się do kwitnienia. Najpierw wypuszcza takie niepozorne czerwone kwiatki, one się utrzymują dosyć długo, a po jakimś czasie z kwiatka wyrasta cętkowana "buźka". Super to wygląda! Fotki zrobię Magdziołku, szczepki też Ci ukorzenię, ale to na wiosnę.
Awatar użytkownika
Anamaria
Weterani
 
Posty: 3178
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 2:36 pm

Postautor: Cebulka » pn lis 29, 2010 9:00 pm

Magdziołku - a weź jeszcze odmiany Colunei w necie pooglądaj... Coś doczytałam o bordowiejących liściach [rol] [pomysl]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: magdziołek » pn lis 29, 2010 9:41 pm

Cebuleczko, myślę jednak, że to będzie nagarbia i to coś podobnego do tej Anamarii :) . Podobieństwo do "buźki" czy "usteczek" i nazwa " pocałuj mnie" sugerują, że mówimy o tej samej roślince. :)
"... miarą naszego życia są związki, które tworzymy"...
mój blog decoupage: http://madach.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
magdziołek
Weterani
 
Posty: 4432
Rejestracja: pn paź 15, 2007 6:28 am

Postautor: Sz_elka » pn lut 21, 2011 4:11 pm

http://ekotopik.mojeforum.net/temat-vt1 ... c&start=80
Cebulka pisze:Saginatko - wiem że jesteś miłośniczką paproci więc tak będąc ostatnio znów w zaprzyjaźnionej szkole podstawowej i widząc to cudeńko na oknie (w marnym stanie i zaniedbane, ale dalej urocze) to pomyślałam o Tobie...
Mam wykopanych ukradkiem parę małych rozmnóżek tej puchatki- podoba Ci się i masz na nią ochotę, wysyłać? ;)

Obrazek

(A jak mi sie jeszcze troszke rozmnoży w domu to innym tez mogę zaoferować [tuli] )


Cebulko, czy darowizny są jeszcze aktualne? [oops] Bo ja bym [prosi][prosi] bardzo! ;>
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: saginata » pn lut 21, 2011 4:46 pm

A mi moja paproæ zdechla-jak wiele innych :(
saginata
 

Postautor: Cebulka » pn lut 21, 2011 7:03 pm

Szeluś paproć jest, żyje, możemy dzielić [tuli]

Amitka - a jak w końcu skończyła się zawiła i długotrwała sprawa z przekazaniem Tobie tej paprotki? Bo juz sama szczerze nie wiem [haha]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » pn lut 21, 2011 7:04 pm

Odebrałam od Farmerki,ale mnie to lepiej kwiatów nie dawać [oops] na działce rośła świetnie a w domu jej się nie spodobało :(
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » pn lut 21, 2011 7:09 pm

Ja nigdy nie ukrywałam że jestem nieustająco zadziwiona, że ta kosmata ciągle u mnie żyje [haha]

To wygląda na to że trzeba będzie coś podzielić znów [lol]
Ale teraz jeszcze wcześnie i chyba lepiej pocztą tego nie robić, ona na taką delikatną wygląda... [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » pn lut 21, 2011 7:16 pm

W ogóle jakoś te kwiaty u mnie słabo rosną.Albo rosną a potem,np. po roku szlag je trafia błyskawicznie.Rachityczne są jakieś.Zawsze zganiałam na małe okna,ale u koleżanki rosną jak wściekłe a ma takie samo mieszkanie.Chyba nie mam ręki.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kwiaty w domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości