Caladium

Wszystko o ich pielęgnacji i uprawie

Caladium

Postautor: amita » ndz mar 14, 2010 9:33 pm

Kupiłam caladium white ( w sensie,że cebulkę lub kłącze,bo dokładnie nie oglądałam) Myślałam,że to ogrodowe, a okazało się domowe.Czy macie jakieś doświadczenia z tym czymś? Może to troszkę jak szczawik się hoduje [skrob]
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: belva » ndz mar 14, 2010 10:25 pm

Z tym Calladium Amito to tak jak z daliami czy tulipanami.. Wsadzasz je na wiosne i wykopujesz przed mrozami. Ja je lubie bo sa piekne ale to wykopywanie mnie denerwuje wiec kupuje nowe juz wyrosniete i pod koniec lata zostawiam je w ziemi.
To sa takie male kuleczki ala bulwy.
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: amita » ndz mar 14, 2010 10:36 pm

Dalii też mi się nie udaje przechować,ale tulipanów nie wykopuję.Pierwsze słyszę w ogóle...mieczyki,krokosmie,kanny tak,ale żeby tulipany [skrob] Popróbuję,najwyżej tylko żal będzie 9zeta.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: Cebulka » pn mar 15, 2010 10:43 am

Belva zrobiła mały skrót myślowy, nie denerwuj sie Ami [haha]
Dalie wykopuje sie na zimę - a tulipany wykopuje się na lato (zwłaszcza jeśli ma się teran podmokły lub lato jest wilgotne - mogą zgnić 'śpiąc' w ziemi) :D

Musze powiedzieć, że pierwszy raz słyszę o kaladium ogrodowym... znałam go tylko jako domowa rośline doniczkową [skrob]
Śpieszmy się czynić dobro
Awatar użytkownika
Cebulka
Administrator
 
Posty: 14922
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 5:25 pm

Postautor: amita » pn mar 15, 2010 5:23 pm

Cebulko,ono miała być ogrodowe,skoro leżało na półce razem z daliami i innymi.Dopiero w domu doczytałam,że to nie tak do końca.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: belva » wt mar 16, 2010 3:46 am

Ale Amitko wszystko teoretycznie moze byc ogrodowe.. byleby nie bylo mrozu.. [diabel]
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: amita » wt mar 16, 2010 11:56 am

Przeprowadzić się [skrob] Tylko gdzie,jak w tym roku zmroziło całą Europę :)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: belva » wt mar 16, 2010 9:44 pm

Ja mam stare bulwki mojego rozowo zielonego kaladium ktore wykopalam 2 lata temu przed zima i nie chcialo mi sie ich wsadzac w tamtym roku.. Moze w tym roku wsadze i zobacze co z tego bedzie?


Amito mysle ze zamiast wyprowadzac sie w cieple kraje to ty po prostu kupuj co roku nowe caladium. Wyjdzie ci jednak taniej :D ;)
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: amita » wt mar 16, 2010 10:08 pm

No nie wiem,odliczając koszt ogrzewania mieszkania to wyszłoby mi całkiem sporo do przodu ;)
Jak to Ci się nie chciało? toż ono piękne jest...kupię sobie jak tylko spotkam.
Mnie to caladium przypominało obrazka i dlatego tak mi się spodobało.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: belva » śr mar 17, 2010 2:23 am

amita pisze:No nie wiem,odliczając koszt ogrzewania mieszkania to wyszłoby mi całkiem sporo do przodu ;)
Jak to Ci się nie chciało? toż ono piękne jest...kupię sobie jak tylko spotkam.
Mnie to caladium przypominało obrazka i dlatego tak mi się spodobało.



Amito mnie sie wiele rzeczy nie chce...... szegolnie teraz.. Jakies takie wiosenne zmeczenie chyba czy co?

A co to jest ten obrazek?
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: amita » śr mar 17, 2010 9:29 am

Obrazek to taka roślina,bardzo ładna.Dostałam od Onaelki.Ma ozdobne liście,nie wiem czy kwitnie.
Oj,Belvo,żeby nam się tak chciało jak nam się nie chce :) Ktoś na kafe ma w stopce:budzi się we mnie zwierzę,ale obawiam się,że to leniwiec ;) A wiosna przyjedzie na rowerze ;>
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Re: Caladium

Postautor: Sz_elka » śr mar 17, 2010 11:53 am

amita pisze:Kupiłam caladium white ( w sensie,że cebulkę lub kłącze,bo dokładnie nie oglądałam) Myślałam,że to ogrodowe, a okazało się domowe.


Ciekawe, czy takie? ;> Obrazek - to, jest ze strony - http://www.easytogrowbulbs.com/index.as ... ProdID=849 - i jak widać, na świeżym powietrzu rośnie - tylko może, to nie to świeże powietrze?!!! [lol] [lol] [lol]
Elka
Awatar użytkownika
Sz_elka
Weterani
 
Posty: 5359
Rejestracja: sob sty 27, 2007 8:42 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: amita » śr mar 17, 2010 12:41 pm

Szelu,dla mnie ogrodowe to takie co ich nie trzeba wykopywać na zimę ;) Bo generalnie,w lecie to wszystko w ogrodzie może se rosnąć.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: belva » pt mar 19, 2010 2:00 am

tak wygladaly moje rozowo-zielone

Obrazek
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: Baś_22 » pt mar 19, 2010 8:37 am

Jezu [shock] [shock] [shock] jakie to piękne [brawo]
Jeszcze tyle przede mną :) [krolik]
Serdecznie zapraszam do odwiedzin mojego bloga :) http://berberrus.com.pl
Jestem także na: https://www.facebook.com/berberrus
Awatar użytkownika
Baś_22
Weterani
 
Posty: 8995
Rejestracja: sob sty 27, 2007 7:35 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: amita » pt mar 19, 2010 9:20 am

Chyba się teraz nikt nie dziwi,że mnie zachwyciły :)
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm

Postautor: belva » pt mar 19, 2010 8:42 pm

Amito, wsadzaj je wprost do gruntu i ciesz sie nimi cala wiosne, lato i jesien.. Na zimie je wykopiesz i na wiosne znowu wsadzisz.. Przeciez jednoroczne i dwuroczne rosliny tez sa w ogrodach.. nie same byliny!! :)
Awatar użytkownika
belva
Weterani
 
Posty: 3182
Rejestracja: pt maja 23, 2008 5:19 am

Postautor: amita » pt mar 19, 2010 8:58 pm

I tak zrobię :) jeśli nie uda mi się ich przechować,kupię nowe na wiosnę.
Gwiżdżę na wszystko,zadzieram głowę,oglądam drzewa mandarynkowe.A sekret tego jest wciąż ten sam,że ciasny kaftan na sobie mam.
Awatar użytkownika
amita
Weterani
 
Posty: 7634
Rejestracja: śr lut 28, 2007 7:37 pm


Wróć do Kwiaty w domu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron